Hívjon: +36 20 231 28 80 vagy a +36 20 474 98 51 számon.

Hogyan működik a klíma?

Először is érdemes lehet tisztázni, hogy melyek egy klímaberendezés legfőbb alkotóelemei.
Négy nagyon fontos alkatrészről beszélhetünk.

Az elpárologtató már nevében hordozza funkcióját: folyadékot párologtat. A beltéri egység része. A fojtás feladata, hogy határt képezzen a kondenzátor és az elpárologtató között. E két alkatrészben szélsőségesen eltérő nyomás uralkodik.
A kompresszor lényegében a szerkezet motorja. A kondenzátor felületén csapódik le a felesleges, elpárologtatni szánt folyadék. Ez lénygében az a rácsos elem, amelyet a kültéri egységen láthatunk.

A klíma rendszerében keringő folyadék rendkívül alacsony hőfokon forr. Ez a folyadék áramlik a berendezésben, s a párolgásából fakadó hűvösség hűti a környezetét. A folyamat köré épül tehát az alapjában véve két nagy részből álló szerkezet. Az egyik a mechanizmus létrehozásáért felelős (beltéri egység), a másik a kondenzátum elvezetéséért (kültéri egység).

klíma műkődése

A fojtáson keresztül már, mint gőz folytatja útját ez a különleges anyag, melynek így térfogata is nagyobb lesz, majd az elpárologtatóban párolgásnak indul. Ez a működé okozza végül a hűtést. Az egyébként igen heves reakció jellegzetes hanggal is jár, melytől nem kell megijedni, nem jelent meghibásodást, vagy problémát.

Ez a metódus ismétlődik tehát, amíg üzemel a berendezés.

Talán meglepő lehet, de a teljesítményért és a fogyasztásért felelős, egyik legfontosabb alkatrész éppen a fojtás. Munkájának jelentős eleme az adagolás is, hiszen ugyanazt az anyagot két, egymástól eltérő halmazállapotban kezeli, adagolja a kondenzátor és az elpárologtató között. A fojtás folyamatos ellenőrzése igen fontos, hiszen ezen alkatrész állapota döntő hatással lehet a villanyszámlánkra.

Minden esetben érdemes alaposan informálódni a különféle berendezésekről, a tervezett felhasználási terület függvényében.


«Vissza